Мешканці Колегіуму

Студенти УКУ – бакалаври, магістри, богослови, історики, соціальні педагоги журналісти та студенти Львівської бізнес-школи УКУ; ті, хто походить із сіл і містечок Галичини та Східної й Центральної України, вчорашні школярі та ті, хто здобуває ще одну вищу освіту, хлопці й дівчата різних конфесій, походження, статків та естетичних уподобань, яких об’єднує бажання творити, вчитися та разом будувати щось нове.

Студенти-волонтери

Куратори – працівники УКУ, які, окрім своїх прямих і дуже відповідальних обов’язків в університеті (серед кураторів є проректор, фінансовий директор, менеджери навчальної частини та відділу розвитку), висловили бажання займатися зі студентами та ділити з ними простір колегіуму. Деякі живуть у колегіумі зі своїми родинами. Це різні люди, але їх об’єднують вміння приймати відважні рішення та відданість спільній справі.

Очолює команду кураторів магістр колегіуму о. Юрій Козловський, який мешкає у Колегіумі разом зі своєю дружиною та трьома дітьми.

Сестри-редемптористки. У колегіумі живуть дві сестри-місіонерки Згромадження Найсвятішого Ізбавителя. Вони знають декілька мов, здібні, жваві, дуже вільні і критичні люди. У своєму житті вони наважилися на нелегкий вибір. Хочемо, щоб студенти УКУ від них вчилися не боятися, а долати бар’єри.

Друзі з особливими потребами. Ми хочемо, щоб наші друзі з особливими потребами були нашими професорами у людських стосунках і ставили студентам і працівникам найважливіше педагогічне запитання: «Чи ти вмієш любити? Чи ти вмієш спілкуватися?» Вони не вміють малювати на своїх обличчях масок, ставити фасади чи будувати захисні мури в міжособистісних стосунках. Їх щирість і ранимість долають підозру і недовіру, які паралізують особистий і соціальний розвиток.

Часто це є непросто. Непросто нашим друзям у середовищі студентів, які постійно міняються; є непросто студентам, які ледь не в генах мають закладений страх перед відкритістю і спілкуванням з людьми з особливими потребами. Отож, ми маємо нагоду допомагати одне одному долати стереотипи й упередження.

Гості Центру розвитку особистості. Цим новаторським проектом керує проректор Володимир Турчиновський, який з дружиною і чотирма дітьми живе в колегіумі. В колегіум приїжджають цікаві особистості, які досягли успіхів у різних галузях науки й суспільного життя та готові до спілкування зі студентами. Вони мешкають кілька тижнів чи навіть місяців і радо віднаходять час, аби ділитися своїми здобутками і думками зі студентами та разом творити простір нашого колегіуму. Вже з вересня 2012 року у нас побувало чимало гостей. Першими були колишній посол Великобританії в Україні Роберт Брінклі з дружиною, професор Леонід Рудницький зі США, професор Крістіна Гантель-Фрейзер з Канади.

Особи з особливими потребами, учасники формаційної програми - проходять конкурс на участь у програмі на загальних засадах та проживають разом з усіма студентами. Окремі кімнати додатково облаштовані засобами осіб з обмеженою мобільністю, але більшість кімант достатньо просторі та зручні для більшості осіб з інвалідністю. Уся спільнота Колегіуму заохочується допомагати та підтримувати осіб які цього потребують.

Покликання усіх мешканців колегіуму – спільно будувати колегіальну атмосферу, щоб цей дім не став просто комфортним помешканням з вікнами на Стрийський парк, де сусіди не знають одне одного і не бажають розмовляти одне з одним. Ми заохочуємо всіх бути привітними і відкривати свої серця на нових людей, нові знання й на новий досвід. Саме тому в колегіумі ми запроваджуємо спільний стіл, адже вважаємо, що харчування – це не лише споживання калорій, а ламання хліба – промовистий і глибокий акт спілкування.