Положення про організацію додаткових заходів в Kолегіумі УКУ на період дії воєнного стану та карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (covid-19)

Скан оригіналу документу

Для належного виконання місії Українського католицького університету ( далі -УКУ), збереження та розвитку нашої спільноти потрібно забезпечити повноцінне проведення освітньо-формаційної програми « Християнська духовність у постмодерній добі»  на кампусі Колегіума. За таких особливих умов важливо забезпечити комфортне і безпечне перебування на кампусах. При цьому ми збираємося керуватися наступними пріоритетами:

  • Безпека та здоров’я студентів, кураторів та мешканців Колегіуму УКУ
  • Збереження спільноти
  • Дотримання вимог і протоколів поведінки на території й в приміщеннях УКУ
  • Законність наших дій та рішень

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОНЯТТЯ

 

1.1. Повітряна тривога - сигнал, який вмикають, якщо якийсь засіб повітряного нападу (літак, ракета) уже випущений у бік вашої області або міста.

1.2. Укриття - простір цокольних приміщень Колегіумів, Центру Шептицького та Храму Софії - Премудрості Божої.

1.3. Повідомлення про повітряну тривогу - аудіо сигнал і голосове повідомлення, яке звучить через систему сповіщення Колегіуму та попереджає про початок і завершення повітряної тривоги у Львівській області.

1.4. ПЛР - полімеразна ланцюгова реакція на виявлення рибонуклеїнової кислоти вірусу в клітинах ротоглотки та/чи носоглотки.

1.5. ІФА - імуноферментний аналіз на виявлення антитіл у сироватці крові.

1.6. Самоізоляція – ізолювання від інших людей в окремому приміщенні (кімнаті) на визначений період.

1.7. Супутні захворювання та стани, які можуть погіршити перебіг інфекції – цукровий діабет, бронхіальна астма, хронічне обструктивне захворювання легень, муковісцидоз, кардіоміопатії, серцева недостатність, захворювання коронарних судин, хронічна хвороба нирок, ожиріння (індекс маси тіла >30 кг/м2), серповидноклітинна анемія, вживання глюкокортикостероїдів, вагітність, перенесені трансплантації органів, імунодефіцитні стани.

1.8. Ізоляційна зона – це спеціально виділене приміщення, доступ до якого дозволений лише для певної категорії відвідувачів. Ізоляційна зона поділена на 2 частини – обсерваційну і карантинну, які відділені одна від одної.

       

2. ДОДАТКОВІ ПРАВИЛА ПРОЖИВАННЯ З ОГЛЯДУ НА ВОЄННИЙ СТАН



  1. У разі оголошення компетентними органами в області повітряної тривоги, звучить відповідне повідомлення про повітряну тривогу через аудіо-систему сповіщення Колегіуму.
  2. Почувши сигнал «Повітряна тривога», потрібно:
  • закрити вікна, вимкнути усі електричні прилади, вимкнути світло;
  • взяти індивідуальні засоби захисту, особисті документи і разом з іншими мешканцями Колегіуму найкоротшим шляхом прямувати до укриття;
  • в часі повітряної тривоги заборонено залишатися у власній кімнаті або перебувати поза зонами, визначеними як “Укриття”.
  1. В укритті потрібно перебувати до завершення повітряної тривоги, про що робиться окреме повідомлення через аудіо-систему сповіщення.
  2. Перебуваючи в укритті, потрібно розміститися осторонь від скляних елементів будівлі (вікна, двері, скляні перестінки тощо).
  3. Для зручності перебування в укритті можна приносити з собою покривала, пледи, каремати і інші речі, але після завершення повітряної тривоги, їх потрібно забрати з собою. Залишені після тривоги речі будуть викинуті.
  4. Кожен студент повинен мати наготовану "тривожний валізку" - це сумка або рюкзак з найнеобхіднішими речами в будь-якій надзвичайній ситуації. До неї входять: копії документів, готівкові гроші, одяг, ліки, інструменти, засоби гігієни та їжа. Таку валізу можна укомплектувати заздалегідь, щоб швидко евакуюватися в небезпечній ситуації.

 

3. ПЛАН ПОСЕЛЕННЯ ТА ДОДАТКОВІ ПРАВИЛА ПРОЖИВАННЯ З ОГЛЯДУ НА ОГОЛОШЕНИЙ КАРАНТИН

 

  1. Доступ у будинок Колегіуму буде дозволено лише для його мешканців і працівників Університету за попереднім погодженням з адміністрацією.
  2. Студент має право необмеженого доступу на власне крило Колегіуму та в усі зони спільного перебування студентів в К2 (студентський центр, роверня тощо), при цьому заходити та перебувати на чужому крилі без поважної причини да дозволу кураторів заборонено.
  3. При вході у будинок встановлені антисептики із 70-90% етиловим спиртом.
  4. На момент поселення і на час проживання кожен студент повинен мати п’ятиденний запас захисних масок, рукавичок та особистий термометр.
  5. Оселя Дому “Емаус” повинна бути ізольованою від інших мешканців Колегіуму та мати окремий вхід.
  6. Студентам, які проживатимуть в Колегіумі, настійно рекомендується зробити вакцинацію проти сезонного грипу. Це дозволить не тільки запобігти поширенню вірусу грипу і забезпечить профілактику супутніх захворювань, а й полегшить діагностику гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ) у період накладання епідемії сезонного грипу і COVID-19.
  7. УКУ рекомендує особам що не проживають у Львові на час навчання в УКУ укласти декларацію з місцевим сімейним лікарем або упевнитися, що вже наявний сімейний лікар готовий працювати з ними у віддаленому режимі. Якщо студент прийме рішення змінити сімейного лікаря на місцевого, рекомендуємо узгодити це з наявним сімейним лікарем, щоб після повернення додому зі Львова мати можливість повторного укладення декларації.
  8. Для поселення в Колегіум і участі у освітньо-формаційній програмі на 2022-2023 навчальний рік, для повнолітніх осіб слід обов’язково пройти повний курс вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання, за винятком випадків коли вакцинація протипоказана з медичних причин. 
  9. Студентам, що не досягли повноліття, для участі у освітньо-формаційній програмі та поселення в Колегіумі на 2022-2023 навчальний рік, рекомендовано пройти повний курс вакцинації від COVID-19. Від моменту досягнення повноліття, вакцинація буде обов’язковою.

 

4. ПЛАН ІЗОЛЯЦІЙНОЇ ЗОНИ

 

4.1. Адміністрація Університету створює карантинну зону в Колегіумі для тих, хто мають встановлений діагноз “2019-nCoV гостра респіраторна хвороба”. 

 

4.2. Карантинна частина використовується для ізоляції людей основної групи, в яких підтверджений діагноз “2019-nCoV гостра респіраторна хвороба” шляхом тесту на антиген та які мають легкий перебіг відповідно до стандартів МОЗ і їм відмовлено в госпіталізації за показами або з певних причин вони не одразу можуть повернутись додому. У цю кімнату мають допуск лише медичні працівники в засобах індивідуального захисту.

4.3. Люди із групи ризику та підтвердженим діагнозом “2019-nCoV гостра респіраторна хвороба” підлягають негайній госпіталізації.

5. ОЦІНКА СТАНУ МЕШКАНЦІВ КОЛЕГІУМУ ЗА ОЗНАКАМИ ГРВІ 

 

  1. Ознаки ГРВІ:
  • температура тіла, виміряна в аксилярній (паховій) ділянці або безконтактним методом за 2-3 почергових вимірювання підряд є більшою за 37.2;
  • біль в горлі
  • нежить, відчуття закладеного носа
  • біль голови, загальна слабкість, біль в очах
  • кашель
  • світлобоязнь, кон’юнктивіт

 

  1. Оцінка стану мешканців здійснюється шляхом спостереження кожного за станом власного здоров’я. При появі симптомів та/або температури вище, ніж 37.2°С, яка погано коригується жарознижувальними препаратами, такі мешканці повинні за допомогою телефону чи інших засобів онлайн комунікації повідомити свого куратора або адміністрацію Колегіуму, які спрямують його до працівника медичного пункту УКУ.

 

6. АЛГОРИТМ ДІЙ ПРИ ВИЯВЛЕННІ СИМПТОМІВ ГРВІ (“ШЛЯХ ПАЦІЄНТА”):

 

У разі виявлення людей з ознаками ГРВІ вони підлягають тестуванню на антиген для визначення наявності захворювання COVID-19 та переселення у відповідну частину ізоляційної зони.

1. Загальні норми

6.1.1. Відповідальність за лікування студента несе сімейний лікар. УКУ забезпечує доставку необхідних для лікування ліків, харчів та інших предметів першої необхідності для студентів, які перебувають на самоізоляції в карантинній зоні.

6.1.2. Згідно з протоколами та постановами Міністерства охорони здоров'я доступ до ізоляційної та карантинної зони можуть мати лише особи, що пройшли окрему сертифікацію. Тому адміністрація УКУ не може забезпечити прибирання, дезінфекцію або обслуговування приміщень. Відповідальність за це лежить на ізольованих особах. Університет зобов'язується забезпечити студента засобами для дезінфекції. Також адміністрація Колегіуму подбає про доставку харчування та речей першої потреби, які кожен повинен буде придбати сам.

6.1.3. Студент, що переселяється в ізоляційну зону, повинен мати власну постіль та усі речі особистого вжитку. Під час перебування в цій зоні адміністрація забезпечує можливість прання речей коштом ізольованих студентів.

2. Алгоритм дій на етапі виявлення симптомів

6.2.1. У разі виявлення симптомів ГРВІ студент-"пацієнт" за допомогою телефону чи інших засобів онлайн комунікації повідомляє про них своїх батьків, куратора адміністрацію Колегіуму і співмешканців, а також зобов’язаний зателефонувати до свого сімейного лікаря для консультації і повідомити про свій стан та симптоми захворювання..

6.2.2. Якщо студент-"пацієнт" проживає в межах 50 км до Львова, він/вона вирішує зі сімейним лікарем та батьками/опікунами питання щодо повернення додому. У разі повернення додому сам студент та його батьки несуть відповідальність за переїзд.

6.2.3. Якщо студент-"пацієнт" залишається в Колегіумі, він/вона зобов’язані негайно пройти тест на антиген для встановлення захворювання COVID-19.

6.2.4. У разі зволікання або відмови студента з ознаками ГРВІ від тестування на встановлення захворювання COVID-19 його чи її відраховують з Колегіуму за порушення умов проживання.

3. Алгоритм дій на етапі встановлення діагнозу

6.3.1. У межах 24 годин з моменту появи симптомів ГРВІ студент-"пацієнт" повинен пройти обстеження для виявлення SARS CoV-2.

6.3.2. До встановлення діагнозу студента-"пацієнта" його/її співмешканці залишаються в кімнаті проживання на ізоляції навіть за відсутності в них симптомів ГРВІ. Якщо діагноз із захворювання студента-"пацієнта" на COVID-19 не підтверджується, вони можуть вийти з ізоляції. Якщо діагноз із захворювання студента-"пацієнта" на COVID-19 підтверджується, вони повинні залишитися в ізоляції в цій кімнаті протягом 5 днів. УКУ забезпечує доставку необхідних харчів та інших предметів першої необхідності для цих студентів.

6.3.3. У разі негативного результату лабораторного обстеження на SARS CoV-2 студент з ознаками ГРВІ має перебувати у власній кімнаті до повного одужання.

4. Алгоритм дій при підтвердженні діагнозу SARS CoV-2 

6.4.1. У разі позитивного результату обстеження на SARS CoV-2 студент-”пацієнт” переходить у карантинну частину ізоляційної зони Колегіуму. Там він може перебувати за умови легкого перебігу хвороби відповідно до стандартів МОЗ і якщо йому було відмовлено в госпіталізації за показами.

6.4.2. З огляду на ризики ускладнення перебігу COVID-19 студент-”пацієнт” повинен проходити лікування вдома. Тому його чи її батьки повинні забезпечити перевезення студента-”пацієнта” додому. Якщо ж це неможливо, за рекомендацією сімейного лікаря студент-”пацієнт” може завершити самоізоляцію, перебуваючи в карантинній частині ізоляційної зони.

6.4.3. Студент може повернутися на навчання та проживання в Колегіумі після повного одужання, але не раніше ніж через 5 днів після встановлення захворювання.

 

6. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

  1. Положення затверджується на засіданні Ректорату УКУ та вступає в дію з моменту його затвердження наказом ректора.
  2. Зміни та доповнення до Положення розглядає Ректорат УКУ та затверджується наказом ректора.