Колегіум призначається для проживання студентів денної форми навчання протягом навчального року, тривалість якого встановлюється щороку у академічному календарі. Місце для проживання в Колегіумі надається студентові лише на період навчання та екзаменаційної сесії. В період з 15 червня по 1 серпня Колегіум може використовуватися для проживання учасників літніх шкіл, семінарів, конференцій та інших заходів УКУ.
Для можливості проживання в Колегіумі студент заповнює заяву-анкету встановленого зразка. Заяви-анкети, подані пізніше визначеного терміну, розгляду не підлягають.
Заповнені заяви-анкети розглядаються магістром Колегіуму на засіданні з адміністрацією Колегіуму. Список студентів старших курсів, які мають право на проживання наступного року, публікується на сайті до 1 червня.
Список студентів, поселених в Колегіум, які поступили на бакалаврські та магістерські програми публікується на сайті Колегіуму УКУ 16 серпня.
При поселенні студентів у Колегіум УКУ укладається угода на проживання строком на один навчальний рік, у якій передбачається виконання «Правил внутрішнього розпорядку в Колегіумі», збереження матеріальних цінностей та відшкодування нанесених збитків.
При виділенні місця в Колегіумі перевага надається таким категоріям студентів: сироти; напівсироти; особи з багатодітних сімей та люди з особливими потребами. За погодженням маґістра, заступник керівника з адміністративної роботи Колегіуму готує списки студентів на поселення в Колегіум, який затверджується наказом ректора УКУ.
Особа, яка поселяється в Колегіум, протягом першого тижня проживання має пройти інструктаж з техніки безпеки та бути добре обізнаною з «Правилами внутрішнього розпорядку в Колегіумі». Інструктаж здійснює інженер з охорони праці УКУ. Проходження інструктажу підтверджується особистим підписом студента в спеціальному журналі. Також студент заповнює відповідну анкету про стан кімнати та майна, яке фіксує існуючі поломки та пошкодження. При виселенні студент зобов'язується компенсувати вартість ремонту або заміни майна, пошкодження якого буде виявлене при виселенні і не зафіксоване у анкеті.
При виселенні студентів, приймається кімната, а не ліжко-місце. Як правило, мешканці однієї кімнати виселяються разом. У випадку виселення одного з мешканців кімнати присутність інших обов’язкова. Студенти, які залишаються в кімнаті письмово погоджують недоліки, які повинні бути виправлені. Якщо кімната прийнята працівниками господарського відділу – студенти здають ключі та картки-перепустки комісії, яка приймає кімнати.
Після здачі кімнати студент не може залишатися на ночівлю у зданій кімнаті. Він може скористатися можливістю проживання в гостьових кімнатах УКУ.
За порушення «Правил внутрішнього розпорядку в Колегіумі» на мешканців накладаються такі стягнення:
Не обов’язковим є дотримання послідовності накладання санкцій. Кожне порушення розглядається індивідуально і в залежності від його важкості застосовується відповідний вид санкцій.
Місцем для проведення зустрічей з гостями та відвідувачами з-поза Колегіуму (батьки, друзі, знайомі та ін.) є лише світлиці (кутові кімнати) на кожному поверсі Колегіуму та інші місця спільного призначення (на час дії додаткових обмежень в часі пандемії можуть бути встановлені додаткові обмеження див. Положення про організацію протиепідемічних заходів).
Гості та відвідувачі Колегіуму, з міркувань безпеки, можуть потрапити в приміщення лише в супроводі особи, яка проживає в Колегіумі, та за умови запису в журналі відвідувачів на охороні Колегіуму.
Перебування гостей та відвідувачів у Колегіумі дозволено від 9:00 до 21:00. Відповідальність за своєчасне залишення відвідувачами Колегіуму й дотримання ними «Правил внутрішнього розпорядку в Колегіумі» несуть мешканці, які запросили гостей (на час дії додаткових обмежень в часі пандемії можуть бути встановлені додаткові обмеження див. Положення про організацію протиепідемічних заходів).
Враховуючи те, що Колегіум є місцем особистого навчання студентів та проживання кураторів, гостей та людей з особливими потребами, його приміщення (студентська кімната, світлиці та особисті кімнати) не можуть використовуватися для групових зустрічей з залученням осіб, що не є мешканцями Колегіуму (за винятком заходів, погоджених з адміністрацією Колегіуму). Для таких зустрічей передбачені приміщення навчальних корпусів УКУ.
У разі виявлення ознак захворювання чи поганого самопочуття студент повинен звернутися в медпункт або до куратора Колегіуму. У випадку необхідності, можна самостійно викликати швидку медучну допомогу, але в той же час обов'язково попередити про ситуацію куратора, медсестру або адміністрацію Колегіуму.
Якщо студент вийшов з кімнати й не може до неї повернутися, бо ключі залишилися всередині, а його сусід зачинив кімнату, то він повинен:
У разі втрати картки або ключа студент повинен негайно повідомити про це куратора або маґістра Колегіуму. Відновлення пошкодженої чи втраченої картки здійснюється за умови оплати її вартості (50 грн.) Відновлення ключів і заміна серцевини замка відбувається коштом студента. (Приблизна вартість 200 грн.)
Виклик усіх екстрених аварійних служб (швидка допомога, міліція, пожежна та газова служба) здійснюється з мобільного телефону за номером 112. Після виклику аварійних служб необхідно терміново повідомити куратора чи маґістра Колегіуму (на час дії додаткових обмежень в часі пандемії можуть бути встановлені додаткові обмеження див. Положення про організацію протиепідемічних заходів).
Вхід у Колегіум відбувається через центральні двері біля охорони. Щоби потрапити в Колегіум, студент зобов’язаний показати охоронцеві, на його вимогу, посвідчення студента Колегіуму.
Вхід у Колегіум дозволяється до 23:00 кожного дня тижня.
Ключі від кімнати та картки доступу у Колегіум є власністю Університету й видаються студентові особисто при його поселенні.
Бокові (протипожежні) двері не можуть використовуватися, за винятком пожежі чи інших надзвичайних ситуацій. При їх використанні автоматично спрацьовуватиме сигналізація. За несанкціоноване використання бокових дверей студент сплачуватиме штраф у сумі 500 грн. та отримає догану.
В Колегіумі, з міркувань безпеки, здійснюється відеоспостереження.
Оголошення та інформація може бути розміщена тільки у визначених на це місцях (дошках оголошень) за попереднім погодженням з адміністрацією Колегіуму
Прання особистих речей відбувається відповідно до правил, встановлених у пральні (цокольне приміщення). Сушити речі можна також у приміщенні пральні. Прасування речей дозволене у спеціально відведеній кімнаті на кожному поверсі Колегіуму, де встановлені прасувальні дошки і праски.
З метою ефективного використання часу для навчання та особистого інтелектуального й духовного розвитку студентів у Колегіумі, адміністрація Колегіуму розробляє та публікує на сайті, в соц. мережах та на дошках оголошень розклад молитовного життя. Звичайно програма Колеігуму передбачає пропозицію:
Вечірні молитви:
За винятком окремих випадків, усі вечірні молитови відбуваються в храмі св. Софії - Премудрості божої о 20:30.