Положення про організацію протиепідемічних заходів у Колегіумі УКУ на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (covid-19)

Для кращого виконання місії Університету, збереження та розвитку нашої спільноти важливо зробити спробу вийти на кампус за відповідних умов епідемічної ситуації й спробувати адаптуватись до нових реалій роботи й навчання. За таких умов важливо забезпечити комфортне і безпечне перебування на кампусах, а тому можемо рухатися малими кроками та дуже гнучко реагувати на зміну ситуації. При цьому ми збираємося керуватися такими пріоритетами:

 Безпека здоров’я студентів, викладачів та працівників УКУ

 • Збереження спільноти
 • Дотримання вимог та протоколів поведінки на території і в приміщеннях УКУ
 • Законність наших дій та рішень

 

Цей протокол описує і встановлює «шлях пацієнта» у разі виявлення підозри на захворювання на COVID-19 студентів, які мешкають у Колегіумі УКУ.

 

ЗАГАЛЬНІ ПОНЯТТЯ

 

ПЛР - полімеразна ланцюгова реакція на виявлення рибонуклеїнової кислоти вірусу в клітинах ротоглотки та/чи носоглотки.

ІФА - імуноферментний аналіз на виявлення антитіл у сироватці крові.

Самоізоляція – ізолювання від інших людей в окремому приміщенні (кімнаті) на визначений період.

Супутні захворювання та стани, які можуть погіршити перебіг інфекції – цукровий діабет, бронхіальна астма, хронічне обструктивне захворювання легень, муковісцидоз, кардіоміопатії, серцева недостатність, захворювання коронарних судин, хронічна хвороба нирок, ожиріння (індекс маси тіла >30 кг/м2), серповидноклітинна анемія, вживання глюкокортикостероїдів, вагітність, перенесені трансплантації органів, імунодефіцитні стани.

Ізоляційна зона – це спеціально виділене приміщення, яке не може бути прохідним та доступ до якого дозволений лише для певної категорії відвідувачів. Ізоляційна зона поділена на 2 частини – обсерваційну і карантинну, які відділені одна від одної.

Вакцинація або щеплення — введення антигенного матеріалу щоб спричинити вироблення імунітету до інфекційної хвороби. Вироблений імунітет запобігає зараженню або ослаблює гостроту перебігу інфекції.

 

ПЛАН ПОСЕЛЕННЯ ТА ПРАВИЛА ПРОЖИВАННЯ

 

Поселення здійснюється за наступними правилами:

 1. Доступ у будинок Колегіуму буде дозволено лише для його мешканців та працівників Університету за попереднім погодженням з адміністрацією.
 2. При вході у будинок встановлені антисептики із 70-90% етиловим спиртом.
 3. Провітрювання та вологе прибирання із застосуванням хлоровмісних або спиртовмісних засобів має здійснюватися не менше двох разів на добу.
 4. Проживання студентів буде організовано відповідно до затвердженого академічного календаря.
 5. Система поселення на час пандемії передбачає, по-можливості, розміщення студентів з однієї навчальної групи в одній кімнаті.
 6. На момент поселення та на час проживання кожен студент повинен мати п’ятиденний запас захисних масок, рукавичок та особистий термометр.
 7. Всі контакти та перебування за межами власного крила проживання мають здійснюватися лише у захисних медичних масках і на відстані не менше 1,5-2 м.
 8. Молитовне життя спільноти Колегіуму буде відбуватись у Храмі Святої Софії-Премудрості Божої. Для загальних зустрічей зі студентами куратори використовуватимуть приміщення, які дозволять забезпечити дотримання необхідної фізичної дистанції (напр., ІТ-простір, Лекторій, Трапезна тощо).
 9. Студентам забороняється заходити та перебувати на чужі крила (для мешканців Колегіуму №2 - чужі поверхи).
 10. Оселя Дому “Емаус” повинна бути ізольованою від інших мешканців Колегіуму та мати окремий вхід.
 11. Людям із групи ризику (див. Супутні захворювання та стани вище) рекомендовано проживати в домашніх умовах і проходити навчання дистанційно.
 12. З метою створення безпечного середовища для студентів та студенток, які проживають в Колегіумі УКУ, обов’язковою є вакцинацію від SARS-CoV-2 мешканців Колегіуму, за винятком осіб, які ще не досягли 18-річного віку.
 13. Зараховані на формаційну програму особи, яким ще немає 18 років, мають бути готовими до того, що вони будуть зобов’язані зробити вакцинацію від коронавірусної інфекції протягом 3-х місяців після досягнення 18-річного віку або протягом 3-х місяців після зміни правил вакцинації (зниження вікового цензу), опублікованих МОЗ України.
 14. При поселенні в Колегіум студент повинен вказати дані сімейного лікаря (ПІБ, номер робочого телефону, місто), з яким підписано декларацію про надання первинної медичної допомоги. УКУ рекомендує нельвівським студентам на час перебування у Львові укласти декларацію з місцевим сімейним лікарем або упевнитися, що вже наявний сімейний лікар готовий працювати з ними у віддаленому режимі. Якщо студент прийме рішення змінити сімейного лікаря на місцевого, рекомендуємо узгодити це з наявним сімейним лікарем, щоб після повернення додому зі Львова мати можливість повторного укладення декларації.

 

РОЗПОДІЛ НА ГРУПИ МЕШКАНЦІВ КОЛЕГІУМУ ТА ПЛАН ІЗОЛЯЦІЙНОЇ ЗОНИ

 

Умовний розподіл мешканців Колегіуму на групи для оцінки ризику та розселення має відбуватися таким чином:

1.1. Основна група - люди, віком до 60 років, без супутніх захворювань чи станів;

1.2. Група ризику - люди понад 60 років включно і/або люди будь-якого віку із супутніми захворюваннями переліченими в загальних поняттях.

Адміністрація Університету створює ізоляційну зону, що поділяється на дві окремі частини: обсерваційну - для відселення осіб, що мають ознаки ГРВІ, та карантинну - для тих, хто мають встановлений діагноз “2019-nCoV гостра респіраторна хвороба”. 

 

Обсерваційна частина розташована на південному крилі 5-го поверху та використовується для ізоляції людей основної та групи ризику, в яких є ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції, проте діагноз яких не є підтвердженим. У ній можуть проживати люди з ознаками ГРВІ, які не отримали результати тесту на визначення антигену або ПЛР/ІФА тестування або контактували із людиною з підтвердженим лабораторно діагнозом “2019-nCoV гостра респіраторна хвороба” до визначення їх діагнозу або одужання. Перебування в цій частині ізоляційної зони дозволяється лише по 1 особі в кімнаті і їхнє обстеження для виявлення SARS CoV-2 слід проводити в межах 72 годин з моменту появи симптомів за рекомендацією сімейного лікаря. У разі негативного результату лабораторного обстеження на SARS CoV-2 людина з ознаками ГРВІ має перебувати в частині 1 (обсерваційній) до повного одужання.

Карантинна частина розміщується в окремих кімнатах південного крила 5-го поверху Колегіуму та використовується для ізоляції людей основної групи, в яких підтверджений діагноз “2019-nCoV гостра респіраторна хвороба” шляхом тесту на визначення антигену, ПЛР/ІФА тестування та які мають легкий перебіг відповідно до стандартів МОЗ і їм відмовлено в госпіталізації за показами або з певних причин вони не одразу можуть повернутись додому. У цю частину мають допуск лише медичні працівники в засобах індивідуального захисту. У разі можливості в одній кімнаті цієї частини проживатиме 1 особа. У разі потреби може проживати по 2-3 людини в кімнаті. 

Люди із групи ризику та підтвердженим діагнозом “2019-nCoV гостра респіраторна хвороба” підлягають негайній госпіталізації.

 

ОЦІНКА СТАНУ МЕШКАНЦІВ КОЛЕГІУМУ ШЛЯХОМ АНКЕТУВАННЯ ЗА ОЗНАКАМИ ГРВІ (ВИЗНАЧЕННЯ ПРИНАЛЕЖНОСТІ ДО ЗЕЛЕНОЇ, ЖОВТОЇ, ЧЕРВОНОЇ ГРУП)

 

Ознаки ГРВІ:

 • температура тіла, виміряна в аксилярній (паховій) ділянці або безконтактним методом за 2-3 почергових вимірювання підряд є більшою за 37.2;
 • біль в горлі
 • нежить, відчуття закладеного носа
 • біль голови, загальна слабкість, біль в очах
 • кашель
 • світлобоязнь, кон’юнктивіт

 

Оцінка стану мешканців здійснюється двома методами – активне та пасивне спостереження.

 • Активне спостереження – це щоденне анкетування в онлайн форматі, за результатами якого мешканці поділяються на три групи (зелена, жовта та червона). Зелена група – це люди без жодних ознак ГРВІ. Жовта – із підозрою на ГРВІ. Червона – із високою ймовірністю ГРВІ. При появі симптомів із першої групи в опитувальнику та/або температури вище, ніж 37.2°С, яка погано коригується жарознижувальними препаратами, такі мешканці повинні за допомогою телефону чи інших засобів онлайн комунікації повідомити  свого куратора або адміністрації Колегіуму, або працівника медичного пункту УКУ.
 • Пасивне спостереження – це заклик до мешканців при найменших проявах захворювання звертатись до відповідальної особи в колегіумі (куратор, адміністрація). При пасивному спостереженні люди теж можуть поділятись на три групи залежно від ознак.

Зібрана інформація аналізується працівницею медичного пункту, яка після консультації з сімейним лікарем студента рекомендує переселення до ізоляційної зони та консультує студента-“пацієнта”.

 

АЛГОРИТМ ДІЙ ПРИ ВИЯВЛЕННІ СИМПТОМІВ ГРВІ (“ШЛЯХ ПАЦІЄНТА”):

 

У разі виявлення людей із жовтої або червоної груп, вони підлягають переселенню у відповідну частину ізоляційної зони.

 

Загальні норми

 1. Відповідальність за лікування студента несе сімейний лікар. УКУ забезпечує доставку необхідних для лікування ліків, харчів та інших предметів першої необхідності для студентів, які перебувають на самоізоляції в карантинній зоні.
 2. Згідно з протоколами та постановами Міністерства охорони здоров'я доступ до ізоляційної та карантинної зони можуть мати лише особи, що пройшли окрему сертифікацію. Тому адміністрація Університету не може забезпечити прибирання, дезінфекцію або обслуговування приміщень. Відповідальність за це ляже на ізольованих осіб. Університет зобов'язується забезпечити студента засобами для дезінфекції. Також адміністрація Колегіуму подбає про доставку харчування та речей першої потреби, які кожен повинен буде придбати сам.
 3. Студент, що переселяється в ізоляційну зону, повинен мати власну постіль та усі речі особистого вжитку. Під час перебування в цій зоні адміністрація забезпечує можливість прання речей коштом ізольованих студентів.

 

Алгоритм дій на етапі виявлення симптомів

 1. У разі виявлення симптомів ГРВІ студент-"пацієнт" за допомогою телефону чи інших засобів онлайн комунікації повідомляє про них своїх батьків, куратора/  адміністрацію Колегіуму і співмешканців, а також зобов’язаний зателефонувати до свого сімейного лікаря для консультації і повідомити про свій стан та симптоми захворювання..
 2. Якщо студент-"пацієнт" проживає в межах 50 км до Львова, він/вона вирішує зі  сімейним лікарем та батьками/опікунами питання щодо повернення додому. У разі повернення додому сам студент та його батьки несуть відповідальність за переїзд.
 3. Якщо студент-"пацієнт" залишається в Колегіумі, він/вона переходить в обсерваційну частину ізоляційної зони Колегіуму.
 4. У разі відмови студента з ознаками ГРВІ від повернення додому або переходу в обсерваційну частину його чи її відраховують з Колегіуму за порушення умов проживання.

 

Алгоритм дій на етапі встановлення діагнозу

 1. У межах 48-72 годин з моменту появи симптомів ГРВІ студент-"пацієнт" повинен пройти обстеження для виявлення SARS CoV-2 (тест на визначення антигену, ПЛР або ІФА тестування) за рекомендацією сімейного лікаря.
 2. До встановлення діагнозу студента-"пацієнта" його/її співмешканці залишаються в кімнаті проживання на ізоляції навіть за відсутності в них симптомів ГРВІ. Якщо діагноз із захворювання студента-"пацієнта" на COVID-19 не підтверджується, вони можуть вийти з ізоляції. Якщо діагноз із захворювання студента-"пацієнта" на COVID-19 підтверджується, вони повинні залишитися в ізоляції в цій кімнаті протягом 14 днів. УКУ забезпечує доставку необхідних харчів та інших предметів першої необхідності для цих студентів.
 3. У разі відмови студента з ознаками ГРВІ від обстеження для виявлення SARS CoV-2 за допомогою ПЛР/ІФА тестування його/її відраховують з Колегіуму за порушення умов проживання. У разі виникнення складнощів із поверненням такого студента додому йому може бути надана можливість проживання в карантинній зоні не більше 3-х днів.
 4. У разі негативного результату лабораторного обстеження на SARS CoV-2 студент з ознаками ГРВІ має перебувати в обсерваційній частині до повного одужання та повторного тестування (тест на визначення антигену, ПЛР або ІФА тестування).

 

Алгоритм дій при підтвердженні діагнозу SARS CoV-2 

 1. У разі позитивного результату лабораторного обстеження на SARS CoV-2 (тест на визначення антигену, ПЛР або ІФА тестування)  студент-”пацієнт” переходить у карантинну частину ізоляційної зони Колегіуму. Там він може перебувати за умови легкого перебігу хвороби відповідно до стандартів МОЗ і якщо йому було відмовлено в госпіталізації за показами.
 2. З огляду на ризики ускладнення перебігу COVID-19 студент-”пацієнт” повинен проходити лікування вдома. Тому його чи її батьки повинні забезпечити перевезення студента-”пацієнта” додому. Якщо ж це неможливо, за рекомендацією сімейного лікаря студент-”пацієнт” може завершити самоізоляцію, перебуваючи в карантинній частині ізоляційної зони.
 3. Студент може повернутися на навчання та проживання в Колегіумі після повного одужання, що підтверджене повторним обстеженням для виявлення SARS CoV-2 збудника (тест на визначення антигену, ПЛР або ІФА тестування), за умови дотримання усіх пунктів даного положення.